بیمه شخص ثالث در کرج : بیمه ثالث اقساطی در کرج ، بیمه ثالث از دم قسط در کرج

بیمه شخص ثالث در کرج : فروش آنلاین و تلفنی بیمه شخص ثالث از دم قسط در شهر کرج و استان البرز ، کافی است با ما تماس بگیرید و با یک تماس تمامی کارهای مربوطه را انجام دهید.

فروش بیمه ثالث اقساطی در کرج بدون پیش پرداخت ، فقط با یک برگ چک

بیمه شخص ثالث در کرج : بیمه ثالث اقساطی در کرج ، بیمه ثالث از دم قسط در کرج

بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث، بیمه ای اجباری برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی در برابر خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث است.

  • در بیمه شخص ثالث، مالك وسيله نقليه شخص اول به شمار مي آيد(كه در اكثر بيمه‌نامه ها تحت عنوان بيمه‌گزار شناخته مي شود)،
  • شخص ثاني شركت بيمه است كه متعهد به جبران هزينه ها طبق قرارداد است (كه در بيمه نامه با عنوان بيمه‌گر درج مي شود) ،
  • در نهايت شخص ثالث فرد زيان ديده در حوادث رانندگي است (كه منظور غير از راننده مقصر است).

تمامي اشخاصي كه در يك حادثه تصادف، زيان مالي و جاني مي بينند، تحت پوشش بيمه شخص ثالث قرار گرفته و اين بيمه هزينه هاي مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران مي كند. د

ر اين گونه اتفاقات، راننده مقصر هم مي تواند از مزاياي بيمه حوادث راننده كه شاخه اي جديد از بيمه شخص ثالث به شمار مي آيد استفاده كند.

پوشش‌های بیمه‌نامه ثالث در کرج

بیمه شخص ثالث دو نوع خسارات مالی و جانی یا همان خسارات بدنی شخص ثالث را پوشش می دهد و بیمه‌گر متعهد به پرداخت حداکثر پوشش بیمه شخص ثالث اتومبیل برای جبران خسارت های جانی و مالی مطابق حداکثر تعهدات توافقی در بیمه‌نامه شخص ثالث است.

  1. خسارت مالی: خسارت‌هایی كه به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود مانند تصادف و خسارت به خودروی ثالث.چنین خسارت هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می گردد.
  2. خسارت بدنی: خسارت های جانی اشخاص ثالث که شامل فوت، نقص عضو و هزینه های پزشکی ناشی از حادثه با موضوع بیمه باشد.خسارت بدنی پرداختی یا همان دیه یا ارش (دیه ای که مقدار آن در شرع مقدس مشخص نشده است) به نوع صدمه بدنی مانند شکستگی ، نقص عضو و از کار افتادگی جزئی یا کلی ـ موقت یا دائم ـ دیه فوت و هزینه معالجه اشخاص ثالث در اثر حوادث تحت پوشش بیمه شخص ثالث بستگی دارد.

تاریخچه مختصری از بیمه شخص ثالث

بعد از جنگ جهانی اول استفاده از خودرو بین عموم مردم راج یافت و برای حمل کالا ، سفر و حمل و نقل مورد استفاده قرار گرفت و سبب خسارات متعدی در رانندگی نیز می شد زیرا اکثر خودروهای مورد استفاده در آن دورن از لحاظ ساختاری و ایمنی بیسار خطرنام بودند به همین دلیل رانندگان مجبور به پرداخت هزینه های گزافی نیز د جهت تعمیر خودرو و خسارات وارده می شدند.

اولین بیمه خودو در سال 1898 و پس از ساخت اولیت خودروی گازوئیلی در آمریکا صادر شد.

بیمه ثالث در ایران

در تاریخ 29 دی ماه 1347 بیمه شخص ثالث در ایران به تصویب رسید و طبق قاون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه در قبال شخص ثالث باید حق بیمه پرداخت می کردند.
بیمه گذاران این بیمه قادر بودند از پوشش های این بیمه نامه هنگام خسارات وارد شده به اشخاص ثالث بهره مند شوند.
پس از تاسیس بیمه مرکزی در سال 1350 ، بیمه نامه در کنار بیمه بدنه یکی از شاخه های بیمه خودرو قرار گرفت و پس از تصویب قانون های مختلف به صورت یک بیمه نامه اجباری و جامع در ایران شد.
چرا این بیمه با نام شخص ثالث شناخته می شود.
هنگام حادثه و تصادف در برخورد با افراد و خودروهای دیگر خسارت مالی و یا حتی جانی به آن وارد شد ، راننده خودروی مقصرباید خسارات اتفاق افتاده را جبران کند .
در برخی حوادث ممکن است خسارات بسیار سنگینی اتفاق بیافتد که منجر به پرداخت خسارات بسیار سنگینی برای راننده مقصر ایجاد کند .
به همین دلیل بیمه شخص ثالث پس از دریافت مبلغی به صورت قسطی و یا حتی نقدی خسارات اتفاق افتاده را به صورت یکجا بخ شخص زیان دیده پرداخت می کند.
نام این بیمه به این دلیل است که راننده وسیله نقلیه را شخص اول در نظر گرفت ، شرکت بیمه شخص ثانی بوده که وظیفه پرداخت بیمه را برعهده دارد و در آخر شخص ثالث فرد زیان دیده می باشد
در حقیقت فرد دیگری به غیر از راننده که در حادثه ، زیان مالی یا جانی ببینید ، شخص ثالث بشمار می رود و خسارات بوجود آمده توسط بیمه نامه قابل جبران می باشد.

بیمه شخص ثالث مربوط به چه وسایل نقلیه ایی می باشد؟

براساس قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در قبال شخص ثالث “تمام وساسل نقیله باید بیمه شخص ثالث داشته باشند ”
ماده یک قانون
«کلیه دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی و انواع یدک و تریلر متصل به وسایل مزبور و قطارهای راه آهن اعم از اینکه اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند مسئول جبران خسارت بدنی ومالی هستند که در اثر حوادث وسایل نقلیه مزبور یا محمولات آن ها به اشخص ثالث وارد شود و موظفند بیمه شخص ثالث را تهیه نمایند»

از چه زمانی و چرا بیمه شخص ثالث اجباری شد؟

قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در قبال شخص ثالث در شهریور سال 1387 به صورت آزمایشی تصویب شد و پس از آن سال با تصویب قانون جدید بیمه شخص ثالث به عنوان یکی از انواع بیمه نامه های اجباری قرار گرفت.
براساس مصوبه مجلس ، دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی که از خارج وارد کشور شود ، اگر در خارج از کشور وسیله نقلیه را در مقابل خسارات بر اثر حوادث ناشی از آن به موجب بیمه نامه از طرف بیمه مرکزی معتبر شناخته شود بیمه نشده باشد وظیف دارد پس از ورود به کشور وسیله نقلیه خود را در قبال خسارت های بدنی و مالی که بر اثر حوادث نقلیه مذبور و یا محصولات آن به اشخاص ثالث وارد می شود به میزان مندرج در ماده 8 این قاتون بیمه کنند.
دارندگان وسایل نقلیه ایرانی که از کشور خارج می شوند وظیفه دارند که هنگام خروج با پرداخت حق بیمه مربوط به وسایل نقلیه خود را در قبال خساراتی که براثر حوادث نقلیه مذکور در خارج از کشور به اشخاص ثالث ایرانی وارد می شود حداقل به میزان مندرج در ماده 8 این قانون و همچنین بیمه حوادث راننده ماده 3 این قانون بیمه کنند.
در غیر این صورت حق تردد وسایل مذکور توسط مالک گفته می شود و توسط مراجعه ذیصلاح تردد وسیله نقلیه مذکور جلوگیری می شود.
دلیل اجباری شدن بیمه شخص ثالث را می توان مربوط به خساراتی دانست که این بیمه نامه تحت پوشش خود دارد.
به دلیل افزایش تصادف که منجر به جراحت و فوت اشخاص در ماه های حرام سال می شود و موجب خسارات مالی بالایی در تصادفات می شود و افزایش قیمت خودروها در سال های اخیر اتفاق افتاد داشتن بیمه نامه برای دارندگان وسایل نقلیه الزامی می باشد.
اگر بیمه شخص ثالث نداشته باشید چه می شود؟
اگز وسیله نقلیه ایی دارای بیمه شخص ثالث نباشد با توجه به اجباری شدن این بیمه نامه ، در زمان تردد در جاده ها و حتی رانندگی در شهر ممکن اسن توسط پلیس راه جریمه شود .
مورد بعد پرداخت جریمه دیرکرد تمدید بیمه ثالث به شرکت بیمه می باشد که بیمه گذار باید دیرکرد جریمه را برحسب تعداد روزهایی که تاخیر در تمدید بیمه نامه باشد به شرکت بیمه پرداخت کند .
بدترین اتفاقی که برای شخص مالک خودروی بیمه نشده ممکن است اتفاق بیافتد بروز حادثه در این زمان است .
در این شرایط فرد بیمه گذار اگر باعث تصادف شود باید تمام هزینه وارد شده را از خود پرداخت کند و بیمه در این مورد هیچ کمکی به شخص نمی کند .
یعنی هنگام بروز خسارت ، همه خسارت ها اعم از مالی و جانی از صندوق خسارات بیمه ثالث پرداخت می شود و بعد از فرد مقصر دریافت می شود.

سقف خسارات بیمه ثالث چقدر می باشد؟

بیمه شخص ثالث در دو نوع پوشش جانی و مالی می باشد:
پوشش ها جانی : متشکل از دیه یا ارش (دیه جراحت) که هنگام بروز آسییب ، شکستگی ، نقص عضو و از کار افتادگی (جزئی یا کلی – موقت یا دائم) و یا فوت شخص ثالث می باشد.
میزان این نوع دیه ها از سوی قوه قضاییه تعیین می شود
پوشش مالی بیمه ثالث: بیمه شخص ثالث هر ساله به توجه به میزان دیه محاسبه و تعیین می شود هر سال مبلغی به عنوان قیمت پایه بیمه ثالث اعلام می شود و بیمه گذاران قادر هستند به انتخاب خود پوشش های مالی بالاتر را انتخاب کرده و خریداری کنند.

هزینه افزایش سقف خسارات بیمه شخص ثالث در کرج چقدر است ؟

میزان پوشش مالی بیمه نامه ثالث برحسب دیه محاسبه می شود و هر ساله با تغییر دیه مبلغ آن هم تغییر خواهد کرد و بیمه گذار در انتخاب این نوع پوشش هیچ نقشی ندارد .
اما بیمه گذار می تواند در انتخاب پوشش های مالی بالاتر از میزان پایه را انتخاب کرده و خریداری نماید .
به عنوان مثال سقف پوشش مالی برای سال 1398 تا میزان 180 میلیون تومان بود که با کسب مجوز می توانستند انتخاب کنند.

جریمه دیرکرد بیمه ثالث چقدر است ؟

میزان جریمه بیمه ضخص ثالث برا همه شرکت ها به صورت روز شمار حساب و تعیین می شود و هر روزی که از تاریه تمدید بگذرد بر مبلغ جریمه اضافه خواهد شد .
میزان نرخ جریمه بیمه خودرو بر اساس تعداد سیلندر و نوع خودرو که سواری یا بارکش می باشد تعیین می شود .

چند روز قبل از اتمام اعتبار بیمه نامه برای تمدید آن باید اقدام کرد؟

معمولا اعتبار بیمه نامه دقیقا بعد از 12 بامداد فردای خرید بیمه آغاز می شود و در بامداد روز سررسید که در بیمه نامه نوشته شده است به پایان خواهد رسید .
به عنوان مثال در صورتی که سررسید بیمه نامه شما در روز سه شنیه باشد و شما در هر ساعتی از همان روز بیمه نامه خود را تمدید کنید ، اعتبار بیمه نامه جدید شما از 12 بامداد چهارشنبه شروع خواهد شد و در این حدفاصل تحت بیمه شخص ثالث بشمار نمی آید و در صورت بروز هر گونه اتفاقی بیمه هزینه را پرداخت نمی کند و شخص باید از جیب خود پرداخت کند.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست